Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dokrmování

2. 1. 2010

Hodně lidí si myslí, že dokrmování je lehká věc. Jenže neví co to obnáší. Není to jen o tom, že člověk si řekne, že bude dokrmovat, že mu nevadí dokrmovat ve dne v noci každé 2-3 hodiny. Fajn, tohle si řekne každý, kdo nikdy nechoval papoušky, nic si o tom nenačelt, a nečetl si nic o dokrmování. Je pravda že informací o dokrmování je taky málo, ale většina informací je v knížkách o dokrmování kterou snadno najdete na internetu, nebo v knihkupectví. Když si něco načtete tak se to jde zkusit, ale musíte vzít na vědomí, že jakmile vemete mládě od matky, už si ho neveme zpět. Třeba když se kroužkují mladé tak to jo, ale když si ho vezmete, zkusíte nakrmit, tak už ho nemezme a bude ho vyhazovat (to se samozřejmně stává i když se mláděte nedotknete). Proto když se rozhodnete, že na to máte trpělivost, čas, a máte místo kde mu bude teplo tak můžete dokrmovat. Moje známá dokrmovala, protože neměla navybranou. Samice Rozely pestré, vyhodila nejmladší mládě z budky a neměla navybranou. Vzala krabici od bot, do ní dala dvě lahvě skoro vařící vody, přikryla to molitanem (nebo čím) dala na to vatu a látku. Položila do toho mládě a ještě ho přikryla. (lahve dala dolů proto, aby malému nebyla v noci zima.) Měla ho v pokoji, aby slyšela když si řekne o jídlo. Nejprve ho nakrmila teplým mlékem a piškotama (to jen pro začátek, nikdo tak holátko nekrmte delší dobu!), když mládě bylo nakrmené jela pro dokrmovací směs NutriBird A21 800g. Jenže než dojela domů, holátko ztěžka dýchalo, a i když ho nakrmila, zahřála, tak do hodiny umřelo. Proto ten,kdo chce dokrmovat holátko, tak ať si rozmyslí, zda opravdu chce experimentovat na nějakém mláděti, nebo si to zkusí u nějakého chovatele a sežene si o tom co nejvíc informací. Ten kdo dokrmovat musí, tak je lepší mít poruce nějakou dokrm. směs. Hodně štěstí v dokrmování a ať se Vám i mladým daří ;)

(foto by internet)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Komentář

(Petr, 22. 7. 2013 10:49)

Tak těmito řádky, se autor výše uvedeného textu obtěžoval zcela zbytečně. Stejně jako zakládáním této "rubriky" či odkazu na těchto stránkách vůbec. Obsahem textu měl být podrobný popis dokrmování tohoto druhu papouška a to jak týden po týdu či etapu po etapě tak složení měnící se stravy její četnost, podmínky atd... atd... Na místo toho je zde přítomna snůška nesmyslných textů o chování matky a neuspěšném pokusu jakési známé.
Je to podobné jak kdyby v naučné literatuře pro autoškoly byly rozprávky o výrobě automobilu a těžké práce dělníků v tomto průmyslu, o tom jak se to auto řídí špatně třeba na ledu či jak moc to bolelo kamaráda co nedotočil zatáčku. A to vše místo pravidel silniční provozu, základních poznatků a postupů nutných k naučení či dotvoření představy o řízení vozu.
Článek je tedy zcela k ničemu a neplní naprosto vůbec účel nebo představu jeho vzniku.
Dle délky komentáře tušíte oprávněně jsem stejný jako autor článku. Táké rád tvořím dlouhé textové nesmysly ku potěchu sám sebe.

Re: Komentář

(iwona, 6. 8. 2014 13:06)

Tak tady s tím naprosto souhlasím přišla jsem sem o radu jak výpomoc naši kakaryčce která má 7 kuřátek a nevím jestli to stačí dokrmit chtěla jsem poradit jak si doma vyrobit pro takové mládě krmeni krom toho co normálně dělám a tady se dočtu takových žvástu