Jdi na obsah Jdi na menu
 


Recept na domácí dokrmovací směs

11. 1. 2010

Asi každý začátečník, začíná tím že si koupí andulku, nebo korelu. Je to vždy mazlíček, dáváme mu lásku a domov, ale nemůžeme mu dát to co mu může dát jen jeho společník stejného druhu. Proto se pořizuje kamarád opačného pohlaví (většinou). Jenže stává se, že i bez budky se spáří a samice začne snášet první snůžku. Toto vyprovokujeme většinou tím, že podáváme míchanici (na krmení mláďat i samice), drn trávy nebo jakékoliv zelené, máčené a naklíčené zrní apod. ale když už je "vajíčko na světě" tak většinou začátečník nemá srdce dát vejce pryč, protože si s tím pár dal tolik práce. Jenže teď tohle stranou. Rodiče nejsou vždy tak pozorní a většinou se věnují starším jedincům a nejmenší mládě má holt smůlu, starší ho můžou napadat, vyhazovat z budky apod. Tak tedy se většinou chovatel stane "maminkou" nechtěně. Jenže kam ho dát rodiče ho nechtějí tak se ho musí ujmout. Když po ruce nemáte dokrm. směs tak mě se osvědčil tento recept na nakrmení mláděte : natvrdo uvařené vejce, rýži, ovesné vločky, mrkev, jablko, med - to je jen do doby, abyste nakrmili mládě aby vydrželo, než přijedete s dokrm. směsí.

Ale je hloupost tímto dokrmovat delší dobu. Ano, dá se to, ale ručně udělaná dokrm. směs nenahradí to, co má ta značková, která má vše potřebné ke správnému vývoji mláděte, pokud se dokrmuje dokrmovací směsí doma vyrobenou, kvalita dokrm. jedince je slabší než jedince dokrmovaného kvalitní značkovou dokrmovací směsí. Kvalitní směsi nejsou drahé, máte to mnohem lepší a ono se to pak ukáže na postavě ptáka, peří a kondici. Lépe se to pak i prodává. Tak ať se daří při dokrmování :)

                                             

 (Tato knížka obsahuje informace o ručním dokrmování mláďat, je tam popis jak dokrmovat a další užitečné informace. Vřele doporučuji pro začátečníky, kteří chtějí mít chov a později i dokrmovat mladé. Za sebe doporučuji ;)-foto stažené z internetu.)