Jdi na obsah Jdi na menu
 


Potrava

2. 1. 2010

Kdo chová kakariki tak ví, že kakariki sní skoro vše co mu přijde pod zobák (teda ti moji sežerou opravdu vše :D). Jenže také musí jíst to co musí a co by správně měl. Nemůžeme mu dát třeba čerstvý rohlík nebo místo zrní, třeba řýži (po ní se nadýmají a nafoukají!). Takže opravdu musíme dodržovat jejich jídelníček na který jsou zvyklí. Já podávám svým kakarikům krmivo pro střední a malé papoušky a také zeleninu a ovoce (Jahody, jablko, mandarinku, čínský salát, mrkev, banán...) Na chuť a v době hnízdění podávám vaječnou míchanici, skořápky vajec (kdo chová slepice tak ví, že je to dobré na vápník, a v době hnízdění je to opravdu mňamka pro mladé), naklíčené zrní, a samozřejmně zelené (přiměřeně) což je žabinec (nebo ptačinec-je to to samé), tráva i s kořínky (na minerály), větvičky vrby na okusování (i s listy)..toho je.. Dopřávám svým kakarikům opravdu hodně a jen to nejlepší, ono se to pak vrátí i na těch mladých. A teď pokud někdo neví jak udělat míchanici (ale myslím kdo už odchoval mladé nebo choval andulku tak ví jak se dělá) tak vám napíši recept, jak dělám já míchanici a musím říct, že se po tom mohou utlouct!:)

Takže: Do kastrůlku dáme vařit vejce na cca 15 min (ale můžeme i na 20, ale 15 min stačí bohatě.) mezi tím si omyjeme mrkev a jablko. Když máme umyto tak ukrojíme půlku jablka a oškrábeme. Slupky nemusíme vyhazovat, ale přidáme do míchanice jako nakonec.Oškrábeme i mrkev (ale nemusíte). Připravíme si misku, strouhanku (nebo piškoty), tvaroh na strouhání (ale nemusíte, můžete do roho třeba rozdrtit skořápky vajec, ale suché!). Pokud vejce je, tak ho sladíme studenou vodou a počkáme (musí se dostatečně schladit už kvůli tomu, aby se vám to lépe loupalo). No pokud je vejce už studené, tak oloupeme, nastoukáme na velké slzy, vezmeme potom mrkev, tu nastrouháme na menší slzy i jablko. Aby se ptáčkům míchanice nelepila na zobáček tak přidáme strouhanku (ne moc strouhanky), nebo nastrouháme cca 4-6 piškotů (nebo kolik chcete, ale moc jich tam také nedávejte). Nakonec to všechno smíchejte a nejde to misky (nebo do toho, z čeho papoušci jedí-je to na Vás) a dejte do voliéry/klece. Pokud Vám samička sedí na vejcích, nebo usedá na vejce, míchanici podávejte 2x denně, aby měla čím krmit mladé a aby měl sames čím krmit samici.

 (Foto by my).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

RE:PADA PARI

(Barča, 25. 1. 2010 6:49)

Pokud papouškovi padá peří je to z mnoha důvodů. Papouškovi možná padá peří z nedostatku minerálu které dostává z lesní hrabanky (npř), nebo z drnu trávy. Také možná přepeřuje. Já podávám Paganol - http://www.rajpapousku.cz/animals/paganol-50ml/ , a musím říct, že během přepeřování a hnízdění, kdy papoušci ztrácejí hodně peří to opravdu pomáhá ;)

PADA PERI

(MARCELA, 22. 1. 2010 16:12)

MEMU PAPOUSKOVI PADA PERI NEVIM DUVOD