Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak kroužkovat

3. 1. 2010

Takže, mnoho z Vás jistě už kroužkovalo nějakého papouška. Jak víte, není to nic těžkého, ale ani lehkého, musíte dávat bacha na to, abyste ptáčkovi neublížili. Mladí ptáci většinou sebou šijí (to i při dokrmování), takže opravdu musíte být opatrní. Níž jsem vám dala obrázek, kde je znázorněn postup při kroužkování. Opravdu to vypadá jednoduše, ale není. Pokud kroužkujete, tak je nejlepší kroužkovat mladé kolem 7-9 dne od vylíhnutí. Kakariki se kroužkuje kroužkem 4,5 mm. Než začneme kroužkovat, tak kroužek potřeme olejem, nebo máslem. Papouškovi uděláme to samé, malinko mu potřeme nožičku rostlinným olejem (máslem). Kroužek navlékáme opatrně, protože jak jsem psala výš - abychom papouškovi neublížili. Kroužkem protahujeme vždy tři nejdelší prsty a ten poslední kroužkem protahujeme pomalu a opatrně (nebuďte příliš zbrklí). U toho posledního prstu si pomožte třeba párátkem, ale buďte opravdu velmi opatrní. Když už máte vyhráno nad kroužkem, tak mládě zas vraťte k matce a zapište si údaje (většinou se zapisují údaje kvůli tomu, aby chovatel věděl, kdy se papoušek narodil apod.).

Ještě dodám, že kroužky se dají sehnat skoro všude na burzách, nebo na inzercích na fauně. Ještě si dejte pozor na to, abyste koupili správný koužek (velikost, správný rok, země původu apod.).

( A ještě, pokud nemáte možnost jet na nějakou burzu pro kroužky, nebo se vám nechce jezdit tak daleko, tak se koukněte na www.straka.bludov.cz . Je to dobrá stránka, sama si tam kupuji kroužky, takže musím říct, že kvalita je opravdu velmi dobrá ;) ).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář